Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Zagłosuj na najlepszą książkę historyczną 2017 roku

Fot. fotolia.com

Po raz 10 czytelnicy mają okazję zagłosować na najlepszą „Książkę Historyczną Roku”. Ze 108 zgłoszonych publikacji, nadesłanych przez wydawnictwa i rektorów uczelni, do trzeciego etapu jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Antoniego Dudka, wybrało 20 książek.

Celem Konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego jest popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

Wybrane tytuły, które w danej kategorii uzyskają najwięcej głosów, zdobędą specjalną nagrodę. W ten sposób pozycje wytypowane przez czytelników dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów. Głosowanie czytelników potrwa do 31 października 2017 roku.

Wyboru zwycięskich książek w kategorii „Najlepsze wydawnictwo źródłowe poświęcone historii Polski i Polaków w XX” wieku oraz w kategorii „Najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku” dokona jury konkursu.

Zwycięzcy otrzymają statuetki i nagrody pieniężne, które ufundowali: Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada w siedzibie Telewizji Polskiej.

Czytelnicy mogą głosować na wybrane tytuły za pośrednictwem strony www.ksiazkahistorycznaroku.pl.

Autor: M. Suchocka (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, historia, ksiązka historyczna 2017, Antoni Dudek
Karol Sacewicz: Lekarze mają kursy aby ratować ludzi. Nauczyciel historii też musi się szkolić, aby sprawnie przekazywać wiedzę

Olsztyńska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej nastawia się na "promowanie historii, jej świadków i eliminowanie fałszu historycznego" - powiedział w Porannych Pytaniach dr hab. Karol Sacewicz. Wczoraj...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV