Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Zajęci ludzie są szczęśliwsi?

 

Fot. fotolia.com

Dynamiczne tempo życia w szybko rozwijających się miastach może być jednym z elementów szczęścia – donoszą naukowcy. Okazuje się bowiem, że im bardziej jesteśmy zajęci, tym większą radość odczuwamy.

Jeszcze do niedawna wskazywano, że środowiska miejskie są związane z większym poziomem stresu. Okazuje się jednak, że utrzymywanie codziennej aktywności jest również związane z wyższym poziomem zadowolenia z życia, wyjaśniła dr Jeanette Bicknell.

„Bycie zajętym lub poczucie krzątaniny, wydaje się być ważnym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie. Badania wskazują, że najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy są zajęci, którzy nie mają za wiele czasu, jednak nie odczuwają nadmiernej presji z tego powodu” – wskazuje na łamach „Nautil” Bicknell.

Bicknell odnosi się również do badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki i Uniwersytet w Hong Kongu, które wskazywało, że osoby mieszkające w dużych miastach są szczęśliwsze i prowadzą bardziej aktywne życie niż osoby zamieszkujące obszary podmiejskie. Choć oczywiście szybkie, miejskie tempo życia nie jest pozbawione negatywnych skutków, wiele perspektyw, jakie oferuje, wpływa na poziom zadowolenia i aktywności. (PAP Life)

Autor: mdn/jbr/PAP Life

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, radość, szczęście
Ks. Piotr Hartkiewicz: Prawie każdy sektor poważnej gospodarki jest oparty na imigrantach

W wielu sektorach gospodarczych jesteśmy uzależnieni od migrantów ze wschodu. Bez nich gospodarka mogłaby runąć. Jeżeli chcą  zostać na dłużej, to musimy im pomóc – aby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV