Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakaz odwiedzin na oddziale hematologii WSS w Olsztynie. Sanepid uspokaja: w regionie nie ma epidemii grypy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

Z powodu dwóch przypadków grypy AH1N1 wśród pacjentów hospitalizowanych na oddziale hematologii szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, wstrzymano odwiedziny na tym oddziale. Sanepid uspokaja, że w regionie nie ma epidemii grypy.

Kierownik działu epidemiologii olsztyńskiego sanepidu Małgorzata Dobrzańska poinformowała, że zakaz odwiedzin na oddziale hematologii szpitala wojewódzkiego w Olsztynie wprowadzono wyłącznie po to, by chronić pacjentów, których odporność i tak jest osłabiona na skutek choroby.

Sezon przeziębieniowo-grypowy nie jest nasilony, odnotowujemy w regionie 6,5 tys. zachorowań grypopodobnych, ale potwierdzone przypadki grypy są tylko te dwa

– zapewniła Dobrzańska. Dodała, że liczba zachorowań jest podobna, jak o tej porze przed rokiem.

Szczyt zachorowań na grypę i choroby grypopodobne w woj. warmińsko-mazurskim od lat przypada na okres od stycznia, do marca, przy czym nasilenie przypada na luty.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szpital Wojewódzki w Olsztynie, Małgorzata Dobrzańska
Bądź razem z Radiem Olsztyn w Dzień Dziecka

1 czerwca to dzień, w którym swoje święto mają wszystkie dzieci. Z tej okazji Radio Olsztyn będzie w dwóch olsztyńskich placówkach z oddziałami położniczymi: szpitalu wojewódzkim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV