Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakaz organizacji imprez masowych. Mecz siatkarzy Indykpolu bez publiczności; wstrzymana sprzedaż biletów na mecz Stomilu

Fot. M. Sadowska-Bartoszewicz

Grający w ekstraklasie siatkarzy Indykpol AZS Olsztyn poinformował, że mecz z Jastrzębskim Węglem w środę 18 marca, odbędzie się bez udziału publiczności. Grający w 1. lidze piłkarskiej Stomil Olsztyn podał, że wstrzymuje sprzedaż biletów na sobotnie spotkanie z Chrobrym Głogów.

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczność

– poinformował w komunikacie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wskazał, że „należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności”.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie

– podkreślił wojewoda Chojecki.

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, apeluje również o rozważenie podobnych kroków w przypadku mniejszych imprez.

00:00 / 00:00

Grający w ekstraklasie siatkarzy Indykpol AZS Olsztyn poinformował we wtorek, że w związku z decyzją organów administracyjnych o zakazie organizacji imprez masowych, mecz z Jastrzębskim Węglem, który został zaplanowany w Hali Urania w środę 18 marca, odbędzie się bez udziału publiczności.

Kibice, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot środków pieniężnych

– podał klub. Na mecze siatkarzy w olsztyńskiej Uranii przychodziło dotychczas średnio po 2,2 tys. kibiców.

Grający w 1. lidze piłkarskiej Stomil Olsztyn poinformował we wtorek, że w związku z decyzją organu prowadzącego rozgrywki, wstrzymuje sprzedaż biletów na sobotnie spotkanie z Chrobrym Głogów „do odwołania”. „Więcej informacji podamy w czwartek” – zapowiedział klub. Poprzedni mecz Stomilu na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie obserwowało blisko 2,5 tys. kibiców”.

Również spotkanie 23. kolejki II ligi, w którym Stal Stalowa Wola zagra z Olimpią Elbląg, zostanie rozegrane bez udziału publiczności w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Mecz odbędzie się 14 marca o 18:00. W niedalekiej przyszłości poznamy wszelkie szczegóły odnośnie organizacji meczu z Resovią Rzeszów zaplanowanego na 21 marca.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

Centrum targowo-konferencyjne Expo Mazury S.A. w Ostródzie poinformowało, że „na wniosek Warmińsko–Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, w związku z niepokojem wynikającym z pojawienia się w Polsce przypadków zarażenia wirusem SARS-Cov-2 oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi organizowania imprez postanowiono przesunąć termin Targów budownictwa i wyposażenia wnętrz Twój Dom, Twój Ogród 2020 oraz Kiermaszu Ogrodniczego Zielona Arena, które zgodnie z planem miały odbyć się 28-29 marca 2020 roku”.

Nowy termin tych wydarzeń ma być podany wkrótce, po konsultacjach z klientami i partnerami. Już w poprzednim tygodniu organizatorzy zdecydowali natomiast o przesunięciu zapowiadanych na 14-15 marca targów motoryzacyjnych Auto Moto Arena w Ostródzie na 23-24 maja 2020 r.

Dodatkowo Urząd Wojewódzki zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie. Do dyspozycji interesantów pozostaje infolinia pod numerami telefonów:

  • 89 523 26 12 w sprawach cudzoziemców,
  • 89 523 22 71 w sprawach obywateli UE,
  • 89 5219 09 24 w sprawach dokumentów paszportowych,
  • 89 523 23 68 informacja paszportowa.

 

Autor: P. Świniarski/Agnieszka Libudzka, Marcin Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odwołanie, Hala Urania, publiczność, koronawirus
Rząd zdecydował o odwołaniu imprez masowych. „Działanie takie daje szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania koronowirusa”

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest przekonany, że takie działanie daje szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV