Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończył się remont jednej z głównych ulic w Miłakowie. „Wcześniej droga wyglądała tragicznie i stwarzała zagrożenie”

Otwarcie ulicy Daszyńskiego w Miłakowie. fot. K. Grabowska

1,8 mln złotych kosztował remont ulicy Daszyńskiego w Miłakowie. To droga powiatowa w kierunku Pasłęka. Generalny remont prawie kilometrowego odcinka był możliwy dzięki rządowemu wsparciu.

Z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej udało się pozyskać 50 % potrzebnej kwoty – czyli 910 tysięcy złotych. Pozostałe środki to wkład powiatu ostródzkiego i gminy Miłakowo. Jej burmistrz Aleksander Gawryluk i mieszkańcy Miłakowa przekonują, że remont ulicy Daszyńskiego był bardzo potrzebny, bo ta była w fatalnym stanie.

00:00 / 00:00

O remont omawianego odcinka ulicy Daszyńskiego wnioskował radny powiatu ostródzkiego Zbigniew Zabłocki. Teraz jak mówi, trzeba wyremontować ciąg dalszy tej trasy. To pięciokilometrowy odcinek w kierunku krajowej „7”.

00:00 / 00:00

Pieniądze na ten cel będzie można pozyskać z nowego rządowego programu dotyczącego lokalnej infrastruktury. Wnioski będzie można składać jeszcze w tym roku. Rząd ma udzielać beneficjentom 80 % wsparcia. W skali kraju na ten cel przeznaczono 6 miliardów złotych, a na Warmię i Mazury – jak zapewniał dziś wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski ma trafić 300 milionów zł.

Otwarcie ulicy Daszyńskiego w Miłakowie. fot. K. Grabowska

Otwarcie ulicy Daszyńskiego w Miłakowie. fot. K. Grabowska

grab

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, Miłakowo, Aleksander Gawryluk, Zbigniew Zabłocki
Elblążanie mogą już korzystać z nowego wiaduktu. Czy doczekają się także podziemnego tunelu?

Długo oczekiwana inwestycja w Elblągu jest już gotowa. Wiadukt wraz z drogami dojazdowymi został oddany do użytku. O budowie nowego wiaduktu łączącego Zatorze z centrum miasta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV