Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się kolejna rozprawa byłego prezydenta Olsztyna. Zeznania składała pokrzywdzona kobieta

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. A. Piedziewicz

Czesław Jerzy Małkowski oskarżony jest o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Dziś sąd ponownie przesłuchiwał pokrzywdzoną kobietę, która odpowiadała też na pytania prokuratora i obrońcy oskarżonego. Sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Przypomnijmy, że w 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. W 2015 roku Czesław Jerzy Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. Sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz próbę gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces odbędzie się w Olsztynie.

Sprawa byłego prezydenta toczy się od siedmiu lat. Kolejna rozprawa – 31 stycznia. Sąd zaplanował przesłuchanie czterech świadków.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces
Czesław Małkowski ponownie stanął przed sądem. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami

  Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie kolejny dzień procesu  byłego prezydenta Olsztyna. Przypomnijmy, że Czesław Jerzy Małkowski jest oskarżony o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Sprawa byłego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV