Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się Letnia Uniwersjada. Zawodnicy z Warmii i Mazur zdobyli 2 medale

25 medali zdobyli polscy zawodnicy podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Biało-czerwoni cieszyli się z siedmiu złotych, dziewięciu srebrnych i dziewięciu brązowych medali. Krążki przywieźli też zawodnicy z Warmii i Mazur. Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno zdobył srebro w pchnięciu kulą, a Krzysztof Pielowski brąz w maratonie pływackim.

Mówi Tomasz Szponder, szef polskiej misji uniwersjadowej w Tajpej:

W sumie cztery dyscypliny zdobyły medale. Nie jest to może bardzo pozytywna informacja, bo liczyliśmy na szerszy dorobek naszej reprezentacji. Zawodnicy występujący w lekkiej atletyce, taekwondo, szermierce i pływaniu spisali się jednak bardzo dobrze. Szczególnie dzięki lekkiej atletyce zajęliśmy wysokie, 9 miejsce w klasyfikacji medalowej. Faworyci zdobywali medale i to jest dobra prognoza, że nie spalili się psychicznie.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że nasz region reprezentowała również Justyna Pałaszewska z OSW Start Olsztyn. Rywalizację w taekwondo olimpijskim zakończyła jednak w pierwszej rundzie. W zawodach pływackich na wodach otwartych Joanna Zachoszcz z AZS UWM Olsztyn uplasowała się na dziesiątej pozycji, a Justyna Burska, również reprezentująca barwy AZS UWM Olsztyn, podczas wyścigu straciła przytomność. Badania na szczęście nie wykazały nic niepokojącego.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Konrad Bukowiecki, Krzysztof Pielowski, uniwersjada
Krzysztof Pielowski brązowym medalistą 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej [VIDEO]

Olsztynianin Krzysztof Pielowski zdobył brązowy medal Letniej Uniwersjady w Tajpej w maratonie pływackim. Warunki na trasie były bardzo trudne, co boleśnie odczuła kolejna olsztynianka - Justyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV