Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się rozprawa w procesie byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o gwałt. Sąd wysłuchał zeznań męża pokrzywdzonej

W  Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa w ponownym procesie byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o zgwałcenie podległej mu urzędniczki.

Ponowny proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Wiadomo jedynie, że dziś sąd przesłuchiwał męża pokrzywdzonej w tej sprawie kobiety. Jak informuje rzecznik  sądu sędzia Olgierd Dąbrowski Żegalski, w kolejnych rozprawach przesłuchiwana będzie oskarżycielka posiłkowa.

Przypomnijmy, że pierwszy proces Czesława Jerzego Małkowskiego rozpoczął się w 2011 roku przed Sądem Rejonowym w Ostródzie.Cztery lata później został skazany na 5 lat więzienia i  zakaz sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego przez 6 lat. Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ciąży oraz usiłowania gwałtu.

Natomiast z powodu przedawnienia umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych. Po apelacji prokuratury i obrońcy  Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu i usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ostródzki sąd. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces Czesława Jerzego Małkowskiego toczyć się będzie w Olsztynie.

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, molestowanie, gwałt, Małkowski, były prezydent, urzędniczka
Od rana toczy się rozprawa w ponownym procesie byłego prezydenta Olsztyna oskarżonego o gwałt

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie - kolejna rozprawa w ponownym procesie byłego prezydenta miasta oskarżonego o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Pierwszy proces Czesława Jerzego Małkowskiego rozpoczął...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV