Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakopał żywcem psa

Pies Bary. Fot. KWP w Olsztynie

Policjanci z Olsztynka uratowali psa, nad którym znęcał się jego właściciel.

O zdarzeniu funkcjonariuszy poinformował anonimowy świadek. Oprawcą okazał się 24-letni Sebastian O. Tłumaczył, że zwierzę chorowało, później zdechło, więc zakopał je w lesie.

Zeznań podejrzewanego nie potwierdzała jego dziewczyna. Przyznała, że pies był w dobrej kondycji. 24-latek pokazał policjantom, gdzie zostawił psa. Kiedy odkopano dół, okazało się, że zwierzę żyje, ale ma liczne rany głowy i jest w ciężkim stanie.

24-letni Sebastian O. zakopał żywcem psa w lesie. Fot. KWP w Olsztynie

Bary – bo tak wabi się pies – został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej w Olsztynku, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Teraz nad powrotem do zdrowia psa czuwają lekarze z kliniki weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Policjanci jako dowód w sprawie zabezpieczyli siekierę, którą Sebastian O. uderzał w głowę swojego pupila. 24-latek przyznał się do winy. Tłumaczył, że chciał zabić psa, bo zagryzł króliki sąsiada.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do 3 lat więzienia.

(kwp/kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies
groźny pies, fot. RO
Pies pogryzł dzieci wracające ze szkoły

Było to w jednej ze wsi w gminie Rozogi pod Szczytnem. Do jednego z tamtejszych lekarzy rodzinnych zgłosili się rodzice dwójki chłopców w wieku 9 i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV