Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamek Biskupów Warmińskich i Sanktuarium w Świętej Lipce na liście Pomników Historii

Sanktuarium w Świętej Lipce i Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim

Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce oraz Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim od dziś na liście Pomników Historii.

W południe w pałacu prezydenckim w Warszawie rozpoczęła się uroczystość wpisania na listę nowych obiektów. Prezydent Andrzej Duda wręczy rozporządzenia uznające za Pomniki Historii kolejne zabytkowe obiekty.

Zamek biskupów w Lidzbarku Warmińskim długo czekał na ten moment – powiedziała Małgorzata Jackiewicz- Garniec kierująca muzeum na Zamku Biskupów w Lidzbarku Warmińskim.

00:00 / 00:00

Na liście są te zabytki, które są szczególnie wartościowe pod względem artystycznym i historycznym. Są one też ważne dla kultury narodowej. To że zamek w Lidzbarku Warmińskim znalazł się na tej prestiżowej liście świadczy o tym, że wreszcie uznano ten znakomicie zachowany gotyk i dzieje zamku.

Oprócz reprezentantów Lidzbarka Warmińskiego i Świętej Lipki, w uroczystości bierze też udział metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński.

Fot. Kancelaria Prezydenta

 

Autor: JGolon
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński
Lidzbarski „Wawel północy” dołączył do prestiżowego grona najważniejszych zabytków

Zamek Biskupów w Lidzbarku Warmińskim otrzymał tytułu Pomnika Historii Prezydenta RP. Tym samym dołączy do prestiżowej listy 81 zabytków nieruchomych o szczególnym znaczeniu dla kultury naszego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV