Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast festiwalu będzie przegląd, ale bez gości z Rosji

Władze Mrągowa odwołały 8. Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

Podczas imprezy, zaplanowanej w dniach 23-24 sierpnia, miał wystąpić m.in. wojskowy zespół Floty Bałtyckiej z Kaliningradu. Wczoraj (20 sierpnia) zmieniono formułę imprezy. Zamiast Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej odbędzie się Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Na scenie pojawią się jedynie wykonawcy z Polski, którzy będą śpiewać polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne. Władze Mrągowa odwołały też zaproszenia wystosowane do artystów i gości z obwodu kaliningradzkiego. W Mrągowie miał się pojawić między innymi admirał Władimir Jegorow dowódca Floty Bałtyckiej i członek komitetu wyborczego Władimira Putina.

Jako oficjalny powód odwołania 8. Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec podała eskalację walk na Ukrainie, sytuację polityczną w relacjach polsko-rosyjskich oraz nasilające się protesty różnych środowisk.

Z Mrągowa relacjonuje Krzysztof Kaszubski

Sprawą zainteresowały się rosyjskie media. Krzysztof Kaszubski był świadkiem rozmowy burmistrz Mrągowa z dziennikarzem radiowym z Moskwy. (kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Mrągowo, pieśń, piosenka
Występ artystów z Kaliningradu w Mrągowie odwołany

Organizatorzy odwołali 8. Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Mrągowie i zmienili jego formułę na Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. W najbliższy weekend w festiwalu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV