Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast paneli fotowoltaicznych sprzedawali panele podłogowe

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Handlowali fikcyjnym towarem i narazili Budżet Państwa na ponad 18 milionów złotych strat – zostali zatrzymani. 18 firm oficjalnie zajmowało się handlem panelami fotowoltaicznymi. Trzy pochodziły ze Słowacji i Czech,  jedna ze wschodu Warmii i Mazur.

Po kontrolach Warmińsko–Mazurskiego Urzędu Celno–Skarbowego okazało się, że w rzeczywistości sprzedawano panele drewniane. Dodatkowo towar krążył w zamkniętym obiegu. Faktury dotyczyły tych samych paneli, a transport odbywał się wielokrotnie z Polski do Czech i z powrotem. Dla uwiarygodnienia transakcji, podmioty przelewały na rachunki bankowe kwoty wskazane na fakturach. Oszuści dysponowali na rachunkach kwotą ponad 83 milionów złotych.

By odzyskać wyłudzone przez przestępców pieniądze, dokonano m.in wpisów hipotek na ich nieruchomościach. W sumie to prawie 20 milionów złotych.
W sprawie prowadzone jest dalsze śledztwo.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w panele fotowoltaiczne
Kolejna farma fotowoltaiczna podłączona do sieci

W Wesołówku w gminie Wielbark powstała pierwsza na Warmii i Mazurach farma fotowoltaiczna, która jest podłączona do sieci. Elektrownia słoneczna składa się z ponad 2,600 modułów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV