Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast piłkarskiego święta… klapa, a raczej chlapa. Mecz Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów odwołany

Fot. Maciej Świniarski

Zamiast piłkarskich emocji – nerwy i niedosyt. Mecz pierwszej ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów, który powinien rozpocząć się o godzinie 17, został odwołany przez arbitrów spotkania.

To miało być piłkarskie święto – pierwszy tegoroczny ligowy mecz w Olsztynie. Wybierało się na niego około 3 tysięcy kibiców z Olsztyna i około 350 z Chorzowa. I wszyscy na stadionie się pojawili, ale mecz został odwołany ze względu na zły stan murawy. Po wczorajszych opadach pracownicy OSIRu dwoili się i troili, żeby usunąć wodę z nawierzchni. Arbitrzy podjęli taką a nie inną decyzję.

Kapitan Stomilu Janusz Bucholc powiedział „wszyscy w Polsce zdają sobie sprawę, że to nie jest stadion na pierwszą ligę. Wszyscy poza osobami odpowiedzialnymi w Olsztynie”. To niech posłuży za komentarz do całej sytuacji.

– relacjonował Maciej Świniarski.

Jak powiedział rzecznik olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jego zdaniem boisko nadawało się do gry. – Usunięto całą wodę, którą dało się z tego boiska usunąć – uważa Zbigniew Szymula. Z kolei kapitan Stomilu – Janusz Bucholc – nie krył rozczarowania, że nie udało się rozegrać tego ważnego dla układu tabeli spotkania. Choć nie miał pretensji do pracowników OSiR-u, to stanowczo podkreślił, że Olsztyn potrzebuje nowego stadionu. Nowy termin meczu wyznaczy Polski Związek Piłki Nożnej. Niewykluczone, że Stomil będzie musiał korzystać ze stadionu w Ostródzie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00


Fot. Maciej Świniarski

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieli dobę na zaprojektowanie gry. W Olsztynie zakończył się maraton kodowania

Czeroosbowa drużyna Colossi of Daash'chuq i jej gra "Witacjanie" zwycięzcą zorganizowanego w Olsztynie maratonu kodowania gier GameLike Jam. W imprezie udział wzięli programiści, graficy komputerowi i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV