Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast skrzyżowania rondo. Dwie firmy chcą przebudować fragment obwodnicy Olecka

Obwodnica Olecka DK 65. Fot. Ł. Jóźwiak

Dwie oferty wpłynęły na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej numer 65 z drogą wojewódzką numer 655.

Oferty są obecnie analizowane pod kątem cenowym i merytorycznym. Dokumenty złożyły Budimex i Strabag. Najtańszą, na kwotę prawie 11,5 miliona złotych, przedstawiła firma Strabag z Pruszkowa. Budżet zamawiającego wynosi prawie 6 milionów złotych. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlano-wykonawczego i przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką. Natężenie ruchu na drodze krajowej uniemożliwia bezpieczne włączanie się do ruchu z wlotów podporządkowanych oraz bezpieczny przejazd. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych, dlatego wybudowane zostanie przejście dla pieszych.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, OLecko, DK 65
Dwóch sekretarzy w oleckim ratuszu. Sąd przywrócił do pracy zwolnioną urzędniczkę

W oleckim ratuszu urzęduje dwóch sekretarzy. Wszystko za sprawą sądu, który nakazał przywrócenie do pracy zwolniej wcześniej urzędniczki. W lipcu ubiegłego roku burmistrz Olecka zwolnił z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV