Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast teorii praktyka. Uczniowie będą uczyć się od przedsiębiorców

W czterech powiatach województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczęła się nowa edycja programu „Laboratorium”, który ma pomóc uczniom podjąć decyzje dotyczące przyszłej ścieżki zawodowej.

Uczniowie będą mieli okazje zobaczyć w praktyce, jak wygląda praca w interesujących ich zawodach.

W tym roku szkolnym zgłosiło się ponad 30 szkół, ale nabór wciąż trwa. Uczniowie będą mogli odwiedzić ponad 20 firm, aby przekonać się co ich ich interesuje, a tym samym ułatwić wybór dalszej ścieżki edukacji.

Wybór ścieżki edukacyjnej i zawodowej jest czasami obarczony błędem. Nas jako społeczeństwa nie stać na to, by zbyt wiele błędnych decyzji młodzi ludzie i ich rodzice podejmowali

– przekonuje warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

W ubiegłym roku program realizowano tylko w powiecie olsztyńskim. W tym roku szkolnym to już cztery 4 powiaty: olsztyński, elbląski, kętrzyński i ełcki. W wycieczkach do zakładów pracy  mogą  brać udział uczniowie 7 klas szkoły podstawowej, a także 2 i 3 gimnazjum.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w laboratorium, praca, edukacja, zawod
Bezrobocie na Warmii i Mazurach powoli spada

Stopa bezrobocia na Warmii i Mazurach w październiku wciąż najwyższa w Polsce i wynosi 11,6 procent - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV