Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamiast zabawek będą mieć kolorowe pokoje

Dzieci z domu dziecka w Elblągu będą miały kolorowe pokoje

Niezwykły prezent zrobiły podopiecznym Domu Dziecka w Elblągu pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Królewieckiej.

– Siostry zorganizowały zbiórkę pieniędzy na zakup farb – wyjaśniła Bożena Ropelska, dyrektor do spraw pielęgniarstwa. Pielęgniarki uznały, że zabawki i słodycze dzieci już mają, dlatego trzeba zrobić coś co sprawi im wielką radość. Dzięki kolorowym farbom pokoje wychowanków domu dziecka staną się kolorowe i piękniejsze.

00:00 / 00:00

– Prezent jest rzeczywiście trafiony – przyznała dyrektor elbląskiego Domu Dziecka, Barbara Nalińska. Cieszą się nie tylko dzieci, ale także dyrektor domu dziecka, która docenia, że w Elblągu jest tylu ludzi dobrej woli.

00:00 / 00:00

Do akcji pracowników szpitala włączyły się także dwie firmy z Elbląga. Jedna ufundowała zestaw komputerowy, druga kolejne kilkadziesiąt litrów farby i słodycze. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dom dziecka, malowanie, farba
Kontrola w domu dziecka potwierdziła nieprawidłowości

Według ekspertów ze starostwa powiatowego w Działdowie, w domu dziecka w Lidzbarku, dochodziło do niewłaściwych zachowań części personelu wobec wychowanków, które miały charakter nieregulaminowych kar. Starostwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV