Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie z budową nowego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Umowa z wykonawcą została zerwana

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Fot. Łukasz Węglewski

Budowa nowego budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ledwo  się zaczęła, a już została zerwana umowa z wykonawcą prac.

Firma, która zobowiązała się za ponad 19 milionów złotych wybudować obiekt muzealny o wielkości czterech tysięcy metrów kwadratowych, od początku nie wypełniała swoich zadań – podkreśla dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej:

W ciągu trzech tygodni od przejęcia placu budowy zorganizowaliśmy dwie rady budowy. Byliśmy zaniepokojeni, że harmonogram rzeczowy nie jest realizowany i obawialiśmy się, że w sierpniu nie dojdzie do jego realizacji zgodnie z podpisaną umową.

00:00 / 00:00

Wykonawca został usunięty z placu budowy. O całej sytuacji zostało poinformowane Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na tę inwestycję przeznaczyło prawie 15 milionów złotych. Kolejny przetarg powinien zostać rozpisany w pierwszym tygodniu października.

Dyrektor muzeum uważa, że harmonogram prac, które miały się zakończyć w listopadzie przyszłego roku, ma szansę zostać dotrzymany.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, umowa, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Szymon Drej, nowy budynek
Nie dziś, ale jutro kierowcy pojadą nowym odcinkiem ul. Towarowej

Zmiany na odcinku ul. Towarowej miały obowiązywać od czwartku - tak zapowiadali drogowcy. Powodem opóźnienia jest brak odbiorów na drodze krajowej poza miastem. Część ulicy Towarowej,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV