Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie z nowym prawem wodnym. Andrzej Maciejewski: Nasz region jest najbardziej zainteresowany zmianą tej ustawy

Tak zwany podatek denny – jaki muszą płacić przedsiębiorcy za użytkowanie gruntów pokrytych wodami – to jeden z głównych tematów odbywającego się w Giżycku wyjazdowego posiedzenia Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Przewodniczący komisji oraz poseł Kukiz 15 Andrzej Maciejewski podkreśla, że konieczne jest wsłuchanie się w  głos przedsiębiorców z Mazur.

Jest to spotkanie dla zainteresowanych: przedsiębiorców, samorządowców. Nasz region jest najbardziej zainteresowany zmianą prawa wodnego. Mówimy tutaj o podatkach, które płacą przedsiębiorcy, a tak naprawdę płacą go wszyscy wypoczywający. Walczymy o to, aby nie dopuść do paraliżu naszego regionu

– dodał Andrzej Maciejewski.

00:00 / 00:00

Źle postawiony przecinek w rozporządzeniu ustawy Prawo wodne, który opłatę za metr gruntów na wodzie podniósł z 89 groszy do 8 złotych 90 groszy ma dramatyczne konsekwencje – uważa przedstawiciel gestorów portów i marin mazurskich Adam Kowalski:

W tej chwili jest to już bardzo odczuwalne, wystarczy wyjść na zewnątrz. W portach jest pełno jachtów, które nie poszły w czarter. Ludzi zarówno w miastach, jak i restauracjach jest mało. Nie przyjadą na Mazury, gdzie przedsiębiorca w 1,5 miesiąca musi zarobić na cały rok życia.

00:00 / 00:00

Posiedzenie komisji zostało zorganizowane w Giżycku, by mogli w nim uczestniczyć przedsiębiorcy i samorządowcy najbardziej zainteresowani zmianami związanymi z Prawem wodnym.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jacht, Andrzej Maciejewski, prawo wodne, podatek denny
Andrzej Maciejewski: Bardzo mi się nie podoba sposób w jaki został wprowadzony podatek za użytkowanie gruntów pokrytych wodami

O nowym prawie wodnym mówił w Porannych Pytaniach poseł Andrzej Maciejewski, przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Dziś odbywa się trzecie posiedzenie sejmowej komisji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV