Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamknięty dom

Fot. Łukasz Węglewski

W lutym ubiegłego roku w małym domku na odludziu w jednej z zamojskich wsi policja odkryła zwłoki starszej kobiety. Ciało leżało niepogrzebane przez ponad rok. Nikt niczego podejrzanego nie zauważył.

W tym czasie córka regularnie przychodziła w odwiedziny do matki, opiekowała się domem, pobierała rentę w imieniu zmarłej mówiąc wszystkim, że mama jest w domu spokojnej starości.

Od makabrycznego odkrycia minęło dziesięć miesięcy, opadły emocje i pojawiło się pytanie – dlaczego? Czy chęć pobierania renty tłumaczy wszystko? Czy może to zdarzeniu mówi o wiele więcej o tym, jacy jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy bieda musi prowadzić do patologii?

Reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet z Radia Lublin został nominowany do Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii materiałów radiowych.

00:00 / 00:00

(akul/łw)

ZOBACZ TAKŻE

  •  Reportaż „Dam radę” Reportaż „Dam radę” Rodzinę Piotra Sokołowa wywieziono na Syberię. On urodził się w Kazachstanie, ale od […]
  • Taka historia. Cz. 2Taka historia. Cz. 2 Tydzień temu wyemitowaliśmy pierwszą część reportażu pt. "Taka historia" […]
  •  Głuche słowa Głuche słowa Praca i kontakt z osobami po udarze, który odebrał im to, co jest najbardziej […]
  • Trzy światyTrzy światy Do tej wojny zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Coraz rzadziej mówi się o niej w […]
Więcej w reportaż, zbrodnia
Mąż Lucyny D. skazany

Mąż Lucyny D. - matki trójki dzieci, których ciała znaleziono w zamrażalniku w domu w Lubawie, został skazany na rok i dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV