Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żandarmeria, wojska operacyjne i terytorialsi pomogą chronić granicę. O północy zawieszono połączenia lotnicze i kolejowe

Fot. MON

Pomogą w ochronie granicy, patrolach i rozbudowie posterunków. Wojska operacyjne, terytorialsi i żandarmeria będą wspierać straż graniczną w związku z zamknięciem od północy granic Polski – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Wojsko udostępni sprzęt i pojazdy, a Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Puławach przeprowadza badania próbek na obecność koronawirusa SARS-Cov-2.

Dziś o północy zamknięto granice Polski dla cudzoziemców chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską. Wracający do kraju Polacy muszą poddać się kwarantannie. W kraju mogą lądować tylko loty czarterowe. Działania takie podjęto w związku z pandemią koronawirusa wywołującego chorobę o nazwie COVID-19.

W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w Europie MSZ uruchomiło infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 523 88 80.

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono 104 przypadki koronawirusa, 3 zakażone osoby zmarły, a 13 wyleczono. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tysiąca testów.

Fot. MON

Od północy zmiany na polsko-rosyjskiej granicy. Ruch na dwóch przejściach zostaje zawieszony

Do szpitala w Ostródzie trafiło 2 pasażerów rejsowego autobusu z Kaliningradu do Warszawy. Autokar zawrócono do Rosji

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, granica, straż graniczna, przejście graniczne, MON, granice, terytorialsi
Granice Polski zostały zamknięte dla obcokrajowców. To reakcja na rozprzestrzeniającego się koronawirusa

W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się koronawirusa na 10 dni przywrócona została kontrola na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Jej przekraczanie jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV