Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zapowiedzi zmian w szkołach na Warmii i Mazurach

Od lewej kurator Krzysztof Nowacki, wojewoda Artur Chojecki i wicewojewoda Sławomir Sadowski. Fot. D. Grzymska

Reforma oświaty wejdzie w życie 1 września 2017 roku, są na to pieniądze i nauczyciele nie stracą pracy – m.in. takie zapewnienia przywieźli na Warmię i Mazury z Warszawy wojewoda Artur Chojecki i kurator Krzysztof Nowacki.

W spotkaniu z premier Beatą Szydło i minister oświaty Anną Zalewską uczestniczyli wojewodowie i kuratorzy z całej Polski. Jak relacjonuje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki spotkanie zorganizowano po to, by wzmocnić komunikację dotyczącą reformy oświaty między rządem a samorządami, nauczycielami i rodzicami. Z kampanią informacyjną kuratorium chce trafić do wszystkich szkół na Warmii i Mazurach, tak by 1 września 2017 roku, gdy wejdzie w życie reforma oświaty, nie było już żadnych wątpliwości.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Jednym z kluczowych dylematów jest widmo utraty pracy przez nauczycieli. Dlatego kurator Krzysztof Nowacki zapewniał, że nikt pracy nie straci, bo zarówno liczba dzieci, jak i godzin się nie zmieni. Od inwencji i sprawności samorządów będzie zależało jak nauczycieli zagospodarować, a część – przekwalifikować. Ponadto kurator poinformował o tym, że pod koniec listopada będzie gotowa podstawa programowa dla wszystkich szkół i wtedy też zostanie ogłoszona.

 

(dgrzym/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, szkoły, kurator, Artur Chojecki, Krzysztof Nowacki, reforma oświaty
Wojewoda Artur Chojecki: Są środki na reformę edukacyjną

O gotowości służb drogowych i zaskoczeniu spowodowanym przez atak zimy oraz reformie oświaty mówił na antenie Polskiego Radia Olsztyn wojewoda Artur Chojecki. Drogowcy z Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV