Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaproszenie po odbiór nagrody ma skusić seniorów. Miejski Rzecznik Konsumentów ostrzega przed oszustami


Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu prosi seniorów, by zgłaszali mu przypadki telefonicznych zaproszeń na tzw. prezentacje.

Teraz chodzi o akcję Bezpieczne Wakacje, w której nagrodą są talony na bezpłatne pobyty w atrakcyjnych miejscach. Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi problem nadużywania zaufania starszych osób wraca. Miejski Rzecznik Konsumentów ostrzega, że łamane są tu liczne przepisy: prawa telekomunikacyjnego, RODO, kodeksu wykroczeń, kodeksu karnego i karno-skarbowego.

Do elblążan w różnym wieku rozdzwoniły się telefony. Firma korzysta zarówno z numerów stacjonarnych, jak i komórkowych. Potencjalnymi klientami są osoby w wieku od 40 do 80 lat. Rzecznik Konsumentów ostrzega, że zaproszenie z nagrodą jest zachętą do podpisania umowy na zakup sprzętu. Z doświadczeń wynika, że oferowane przedmioty nie są wysokiej jakości, mają zawyżone ceny i zwykle nie są artykułami pierwszej potrzeby. Niestety, nie jest łatwo zrezygnować z pochopnie podpisanej umowy, choć przepisy są jasne i nakazują to sprzedawcy. Należy to zrobić w ciągu 10 dni. Trzeba też zwrócić towar.

Przed skorzystaniem z takiej oferty proponowanej na prezentacji warto skonsultować się z Rzecznikiem Konsumentów lub szukać informacji na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo, Bezpieczne wakacje
Chciał wyłudzić pieniądze przez portal społecznościowy. Teraz stanie przed sądem

Aktem oskarżenia zakończyło się policyjne dochodzenie prowadzone przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który za pomocą portalu społecznościowego próbował wyłudzić pieniądze m.in. w Olsztynie. Mieszkaniec Częstochowy próbował oszukać 7...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV