Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarząd PO zaakceptował listy wyborcze do Sejmu i Senatu

Janusz Cichoń. Fot. Przemysław Getka

Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. Zatwierdziła je także Rada Krajowa PO. Przedstawiono też „jedynki” tych list.

Ci kandydaci byli prezentowani już pod koniec lipca, ale w okręgu nr 4 Bydgoszcz nastąpiła zmiana – posła Krzysztofa Brejzę na czele listy zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. Przypomnijmy, że w okręgu elbląskim nr 34 liderem listy jest poseł Jacek Protas, a w okręgu olsztyńskim nr 35 Janusz Cichoń.

W stolicy jedynką jest lider PO Grzegorz Schetyna, we Wrocławiu Małgorzata Kidawa-Błońska, w Radoniu Joanna Kluzik-Rostkowska, w Siedlcach Kamila Gasiuk-Pichowicz, w Katowicach Borys Budka, w Gdańsku Sławomir Neumann, w Gdyni Barbara Nowacka, w Łodzi dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, a w Nowym Sączu Jagna Marczułajtis-Walczak.

Listy dostępne są tutaj.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Protas, Platforma Obywatelska, Janusz Cichoń, Koalicja Obywatelska
„Będę stawiać na bezpośredni kontakt z wyborcami”. Jerzy Wcisła kandyduje do senatu

Koalicja Obywatelska odsłania kolejne karty przed kampanią wyborczą. O mandat senatora w naszym województwie ponownie powalczy Jerzy Wcisła, który zapowiedział kampanię podobną do tej sprzed 4...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV