Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

17 tys. na malowanie pokoi dla dzieci

Szpital Dziecięcy w Olsztynie

17 tysięcy złotych zebrano w czasie 9 Balu Charytatywnego na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Impreza organizowana jest corocznie przez Towarzystwo Przyjaciół Szpitala.

Uczestnicy chętnie kupowali m.in. długopis od prezydenta Bronisława Komorowskiego, „Babę Pruską” pomalowaną przez Aleksandra Wołosa, obrazy i grafiki od marszałka Jacka Protasa, wojewody Mariana Podziewskiego i prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Ponad 3 tysiące zapłacono za rejs żaglowym statkiem Chopin po jeziorze Śniardwy.

Pieniądze ze sprzedaży zaproszeń i fantów do tej pory były przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznych urządzeń medycznych. Ponadto przez ostatnie dwa lata zbierano pieniądze również na budowę i wyposażenie pokoi gościnnych dla rodziców, których dzieci są leczone w Szpitalu Dziecięcym.

W poprzednich latach pieniądze z balu przeznaczono m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Okulistycznego, narzędzi dla Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki i wyposażenia Klinicznego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

O tym, w jaki sposób wykorzystano pieniądze z dwóch ostatnich balów, będzie można przekonać się w najbliższy czwartek – wtedy pokoje gościnne w szpitalu zostaną oficjalnie oddane do dyspozycji Szpitala.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zdrowie, szpital
Badania wciąż mało popularne

W Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii zorganizowano dziś dzień otwarty. W poradniach onkologicznych można było wykonać bezpłatne badania w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem. Zdaniem Jacka Owczarczyka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV