Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymali obywatela Białorusi z naczepą na przejściu w Bezledach. To kolejna kradzież

Zatrzymana naczepa marki SCHMITZ, fot. WMOSG

Wczoraj  do odprawy granicznej w Bezledach, na wyjazd z Polski, stawił się 35-letni obywatel Białorusi, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą  o wartości 45 tys. zł.

W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń, co do oznaczeń identyfikacyjnych  naczepy. Widoczne były ślady ingerencji w pole numerowe VIN. Ponadto, pojazd nie posiadał tabliczki znamionowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej  zatrzymali naczepę i prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Wygląda na to, że nasi sąsiedzi za wschodniej granicy przyjeżdżają do Polski po to, by wrócić do siebie nie swoim samochodem ciężarowym. W tym miesiącu to już trzeci taki przypadek.

6 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali ciągnik siodłowy  którym chciał wyjechać z Polski obywatel Rosji. Wartość szacunkowa pojazdu 35 tys. zł.

Dzień wcześniej również na przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zarekwirowali naczepę ciężarówki o wartości 22 tys. złotych. Jechał nią 33-letni obywatel Rosji.

Źródło WMOSG
Redakcja: A.Socha

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przejście graniczne
Przemytnicy ukryli papierosy niemal każdej w części auta. Próbowali przewieźć ponad 2 tysiące paczek

40 tysięcy złotych warte są nielegalne papierosy zatrzymane przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej na przejściu w Bezledach. Podróżni ukrywali kontrabandę między innymi w dachach,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV