Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spłonął człowiek, podejrzani aresztowani

Pożar, fot. arch. RO

Sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące dwóch mieszkańców Tolkmicka, którzy na razie są podejrzani o rozbój. Chodzi o tragiczny w skutkach pożar, który wydarzył się w wigilię.

W wigilijną noc spalił się jednorodzinny dom przy ulicy Kilińskiego. W zgliszczach strażacy znaleźli zwęglone zwłoki 63-letniego właściciela. Według świadków, wcześniej w domu gościło kilka osób, które razem z gospodarzem nim piły alkohol.

Najpierw policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, a później jeszcze jednego mężczyznę. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, a mężczyźni zostali w policyjnym areszcie. Aresztowani 54- i 63-latek pili z nim wcześniej alkohol i prawdopodobnie próbowali go okraść.

Na razie nie wiadomo czy to oni podpalili dom, próbując zatrzeć ślady. Wiele ma wyjaśnić sekcja zwłok – mówi Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu:
Policjanci badają wnikliwie wszystkie wątki. Kluczowe dla tej sprawy będą wyniki sekcji zwłok, które pozwolą ustalić przyczynę śmierci tego mężczyzny.

Wstępne wyniki sekcji zwłok 63-letniej ofiary pożaru mają być znane prawdopodobnie jeszcze w piątek 28 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar
Wigilia w ogniu. W Bałcynach cztery rodziny straciły dach nad głową

Wigilijna noc była bardzo pracowita dla strażaków z Warmii i Mazur. Niestety, nie obyło się bez tragedii. W Tolkmicku, z nieznanych jeszcze przyczyn, ogień pojawił się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV