Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano bandytę, który napadał na nocne sklepy

Podejrzewany o napady na nocne sklepy w Olsztynie Grzegorz B. Fot. policja

27-letni Grzegorz B., który przyznał się do 8 napadów na olsztyńskie sklepy został przesłuchany przez prokuratora. Bandyta był poszukiwany od czterech miesięcy.

W jego zatrzymaniu pomogła anonimowa informacja przekazana policjantom. Bandyta, który napadł na 8 olsztyńskich sklepów, za każdym razem groził nożem i żądał podania danych z dowodu osobistego. Podczas zatrzymania 27-letni mieszkaniec Olsztyna nie stawiał oporu i przyznał się do winy. Niewykluczone, że bandyta obserwował również inne miejsca, w których planował napad, co potwierdził pan Rafał – sprzedawca z Olsztyna. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia Grzegorzowi B. grozi od 3 do 12 lat więzienia. (mswin/bsc)

Jak działał bandyta, jak został złapany i co mu grozi w relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

————————————————————————————————————————————–
W ciągu ostatnich 4 miesięcy zamaskowany i uzbrojony w nóż mężczyzna ukradł utarg w 8 sklepach m.in. przy ulicach Sybiraków, Mroza, Tuwima i Armii Krajowej. Zamaskowany szalikiem, bądź kominiarką bandyta tuż przed zamknięciem sklepów, groził ekspedientom nożem, a następnie zabierał kilkaset złotych i uciekał. Żadna z pokrzywdzonych osób nie doznała obrażeń.

Jak podkreślają policjanci, w 7 na 8 przypadków pracownicy sklepów najpierw kontaktowali się z właścicielami placówki, firmami ochroniarskimi, rodziną, a dopiero po upływie około kilkudziesięciu minut dzwonili po policję. Niejednokrotnie funkcjonariusze stracili w ten sposób bardzo cenny czas, kiedy patrol mógł zatrzymać podejrzanego.

NAPAD ZAREJESTROWANY PRZEZ KAMERĘ SKLEPOWĄ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w napad, Slider, rozbój, sklep
Akademicy nie zwalniają tempa! AZS – BBTS 3:1

Czwarta wygrana z rzędu siatkarzy AZS-u stała się faktem! Akademicy pokonali przed własną publicznością BBTS Bielsko-Biała 3:1. Powiedzieli po meczu - posłuchaj Dobry mecz rozegrał dziś...

Zamknij