Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano gang handlarzy narkotyków. Działali w całej Polsce

KWP w Olsztynie

 Policja zatrzymała w całym kraju 33 osoby. To efekt śledztwa, które doprowadziło do likwidacji   trzech laboratoriów amfetaminy i pięciu plantacji konopi indyjskich.

Po wykryciu tak dużej produkcji narkotyków komendant główny policji powołał specjalną grupę śledczą złożoną z funkcjonariuszy komendy stołecznej i Centralnego Biura Śledczego Policji.

Tropy ze zlikwidowanych w zeszłym roku fabryk narkotyków wiodły do wielu miejsc w kraju. W wyniku skoordynowanej akcji policji zatrzymano 23 osoby w województwach świętokrzyskim, łódzkim, lubelskim, mazowieckim, małopolskim i warmińsko-mazurskim.

Kolejnych 10 osób podejrzanych o udział w gangu odbywa już wyroki w innych sprawach. Śledczy podejrzewają, że zorganizowana grupa przestępcza mogła wprowadzić na czarny rynek nawet 350 kilogramów narkotyków. Prokuratura postawiła podejrzanym zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych.

Zatrzymani trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

Autor: K. Kantor za IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w amfetamina, narkotyki, marihuana, konopie indyjskie, handlarze narkotyków
Policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich

Kryminalni z Elbląga zatrzymali w Pasłęku 43-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu i piwnicy znaleźli 3 kilogramy marihuany i ponad 50 krzewów konopi indyjskich. Mężczyzna odpowie za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV