Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano kolejną osobę z dopalaczami. Do aresztu trafił mieszkaniec Elbląga

Fot. fotolia.pl

Młody, dwudziestokilkuletni, mężczyzna został zatrzymany przez patrol na jednej z ulic w centrum miasta.

Przez ostatnie lata dopalacze kojarzone były z nastolatkami, którzy po ich użyciu często trafiali do szpitali. Specjaliści podkreślają, że od pewnego czasu problem dotyka też osoby dorosłe. Potwierdza to sanepid i rutynowe kontrole policyjnych patroli. Zatrzymania osób z dopalaczami zdarzają się codziennie.

To już drugi przypadek i druga osoba w areszcie. Mężczyzna miał przy sobie papierowe zawiniątko, a w nim susz roślinny. Jak się okazało był to tzw. dopalacz.

Te groźne substancje są swoistą kombinacją różnych specyfików chemicznych, w tym zakazanych środków odurzających

– informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji. Policja bada skąd zatrzymani mężczyźni mieli dopalacze.

Według polskiego prawa dopalacze są traktowane jak narkotyki. Za ich posiadanie grozi kara do 3 lat więzienia. Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może się wiązać z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dopalacz
Czy stacja narciarska na elbląskiej Górze Chrobrego zostanie przywrócona?

Władze Elbląga chcą przywrócić stację narciarską na Górze Chrobrego. Została ona zamknięta rok temu, gdy zrezygnował dotychczasowy dzierżawca. Miasto chciało przejąć wyposażenie stacji wiosną ubiegłego roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV