Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano mężczyznę, który przechowywał niebezpieczne substancje. „Można z nich było wyprodukować materiały wybuchowe”

Fot. fotolia.com

 Policjanci znaleźli  u 29-letniego mężczyzny składniki, z których można wyprodukować m.in. materiały wybuchowe – poinformowała oficer prasowa iławskiej policji Joanna Kwiatkowska. Dodała, że składniki są ujęte na liście substancji potencjalnie niebezpiecznych.

Podkreśliła jednak, że zatrzymane środki mężczyzna kupił legalnie. Oficer prasowa podała, że 29-latek jest tzw. preppersem czyli osobą, która przygotowuje się na samodzielne, samowystarczalne przetrwanie w każdych, zwłaszcza ekstremalnie trudnych warunkach i sytuacjach. Substancje, które u niego zabezpieczono mogły mu posłużyć właśnie w tym celu. „Substancje te, m.in. proszki, oddano do laboratorium. O tym, czy można było z nich zrobić coś, co zagrażałoby innym, wypowie się biegły” – powiedziała policjantka. Policja nie podaje ilości zabezpieczonych środków.

29-letni mężczyzna był zaskoczony, że policja zatrzymała u niego legalnie kupione substancje. „Wyjaśnił policji, po co miał te materiały i po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Przedstawiono mu zarzut posiadania substancji o właściwościach wybuchowych” – dodała Kwiatkowska. Policjanci sami ustalili, że prepers miał w domu chemikalia.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zamach, preppers
Karol Karski: Francuzi protestują przeciwko polityce migracyjnej rządu. Europa nie chce jednak dostrzegać tych problemów

Nie możemy być tzw. „państwowymi rasistami”. Dostrzega się wyimaginowane problemy w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, a z drugiej strony zamyka się oczy na rzeczywiste problemy demokracji, z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV