Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano podejrzanych o gwałty i stalking

Jeden z podejrzanych o gwałt i stalking. Fot. KWP

Około stu kobiet z całej Polski mogło być ofiarami trzech mieszkańców Ostródy, których zatrzymała policja. Mężczyźni usłyszeli zarzuty gwałtów i stalkingu.

Podszywając się pod pracowników agencji modelek nakłaniali młode kobiety do wzięcia udziału w sesjach fotograficznych. Wsypywali im do napojów środki odurzające i gwałcili je. Wszystko filmowali, a filmy służyły im do zastraszania kobiet. Policjanci zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli dowody. Teraz proszą kobiety, które mogły być ich ofiarami o zgłaszanie się na policję – mówi podinspektor Anna Fic z Komendy Wojewódzkiej Policji:

00:00 / 00:00

Zatrzymani to bezrobotni mieszkańcy Ostródy w wieku około 40 lat. Jak ustalili policjanci, mężczyźni działali na terenie całego kraju. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Dwaj zostali tymczasowo aresztowani, natomiast trzeci musi stawiać się w komendzie policji. Wszyscy częściowo przyznali się do winy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. (skra/bsc)

Jeden z mężczyzn podejrzanych o gwałt i stalking. Fot. KWP

Mężczyzna zatrzymany o gwałt i stalking. Fot. KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stalking, gwałt
Student ASP z Elbląga przesłuchany w sprawie rzeźby

Prokuratura w Gdańsku zajęła się sprawą rzeźby, której autorem jest student ASP Jerzy Bohdan Szumczyk z Elbląga. Rzeźbę przedstawiającą radzieckiego żołnierza, który gwałci kobietę w ciąży,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV