Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano terrorystę odpowiedzialnego za zamach na żołnierzy z Bartoszyc

Afganistan, Bartoszyce, Mulla Abdul Kabir, zamach, terroryzm

Zdjęcia żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zginęli w Afganistanu

Polscy i afgańscy żołnierze zatrzymali groźnego terrorystę w afgańskiej prowincji Ghazni. Jego organizacja jest odpowiedzialna m.in. za zamach, w którym w grudniu 2011 roku zginęli żołnierze z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Mulla Abdul Kabir był na pierwszym miejscu listy najbardziej aktywnych talibów we wschodnim Afganistanie. Był poszukiwany afgańskim listem gończym także za przestępstwa przeciwko ludności cywilnej i funkcjonariuszom publicznym.

Oskarża się go o dokonywanie zbiorowych egzekucji na przypadkowych afgańskich cywilach, porwania i bestialskie zabójstwa przedstawicieli administracji cywilnej i funkcjonariuszy policji, porwania dla okupu, wymuszenia rozbójnicze, organizowanie ataków na konwoje cywilne i afgańskie siły specjalne.

Mulla Abdul Kabir był celem kilkunastu operacji przeprowadzonych przez afgańskie i sojusznicze siły specjalne. Jednak za każdym razem udawało mu się uniknąć zatrzymania, aż do teraz.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Bartoszyce
Bartoszyce w finale plebiscytu na najpiękniejszą iluminację

Bartoszyce będą reprezentowały województwo warmińsko-mazurskie w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Miasto zostało zwycięzcą pierwszego etapu plebiscytu „Świeć Się z ENERGĄ'' i zdeklasowało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV