Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymany Ormianin był poszukiwany od 9 lat

Funkcjonariusz Straży Granicznej. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Poszukiwany trzema listami gończymi Ormianin został zatrzymany przez warmińsko-mazurskich strażników granicznych. Obywatel Armenii próbował wjechać do Polski przez polsko-rosyjskie przejście graniczne w Gronowie.

W trakcie sprawdzania  dokumentów, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie stwierdzili, że 40-latek jest poszukiwany już od 9 lat. Ścigany był trzema listami gończymi przez poznańskie sądy.

Okazało się, że w 2008 i 2009 roku został skazany za posiadanie narkotyków. Natomiast w 2010 roku dostarczył podrobiony dokument o zatrudnieniu i nakłonił znajomą, by uzyskała 10 tysięcy złotych kredytu, który miał rzekomo spłacać.

Za popełnione przestępstwa został skazany na 2 lata więzienia, grzywnę i pracę na cele społeczne. Wszystkie wyroki zlekceważył i ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Ormianin został zatrzymany i trafił do Aresztu Śledczego w Elblągu.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna
Rosjanin zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. 43-latek był poszukiwany listem gończym

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali mieszkańca Kaliningradu. 43-letni Rosjanin był poszukiwany listem gończym do odbycia ośmiu miesięcy kary pozbawienia wolności, za prowadzenie pojazdu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV