Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawieszone rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy, I i II ligi. Mecze Stomilu i Olimpii nie odbędą się

Tego należało się spodziewać. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego zostały zawieszone rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy, ale także Fortuna 1 ligi oraz II ligi.

To oznacza, że mecz Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów nie odbędzie się.

Jak zareagował na tę informację kapitan Stomilu – Janusz Bucholc?

Podporządkowujemy się każdej decyzji, jaka zapadła. Oczywiście jest to racjonalna decyzja i w tych warunkach – powiedzmy sobie szczerze – rozgrywanie meczu przy pustych trybunach niewiele by dało, ale dodatkowo narażałoby na niepotrzebne, dosyć duże konsekwencje. Taki jest nasz zawód i musimy go wypełniać.

Kapitan Stomilu odniósł się także do apelu m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego czy Kamila Glika o pozostanie w domach w najbliższym czasie – aby uniknąć ryzyka zarażenia.

Wiadomo, że w tej sytuacji trzeba być odpowiedzialnym. Myślę, że to taki test odpowiedzialności dla wszystkich Polaków, nie tylko sportowców. Ale sportowcy mają duży zasięg medialny, więc fajnie, że takie akcje są rozpowszechniane. Na ten moment zdajemy test odpowiedzialności – i mam nadzieję, że dalej tak będzie.

W weekend nie zagra również II liga. Olimpia Elbląg w 23. kolejce miała się zmierzyć ze Stalą Stalowa Wola. Elblążanie byli faworytem tego spotkania, bo nie tylko znajdują się 11 lokat wyżej w tabeli (5. miejsce, a Stal – 16). Początek rundy wiosennej w wykonaniu Olimpii Elbląg był bardzo udany. Podopieczni Adama Noconia zremisowali w Łodzi z liderem rozgrywek – Widzewem oraz pokonali u siebie 3 w zestawieniu GKS Katowice. Do meczu Stal – Olimpia jednak nie dojdzie.

Jak czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej, dotyczącym zawieszenia rozgrywek Fortuna I ligi oraz II ligi, mecze 23. kolejki obu lig odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

Związek nie podał informacji na temat spotkań 24. kolejki (spotkania mają się odbyć 21 i 22 marca). Można jednak podejrzewać, że również zostaną one przełożone.

 

 

Autor: M. Świniarski / P. Świniarski

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, II liga, ekstraklasa
Miała być walka w fazie play-out, a tymczasem jest koniec sezonu. Siatkarze AZS-u UWM II Olsztyn rozpoczynają wakacje

Siatkarze rezerw AZS-u UWM Olsztyn mieli walczyć o utrzymanie w II lidze z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Mieli, ale zamiast tego... rozpoczęli wakacje. Powodem jest wycofanie się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV