Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawiśnie 5 metrów nad wodą. Z myślą o pieszych i rowerzystach nad Jeziorem Ełckim wybudowana zostanie kładka

Fot. M. Lewiński

W tym roku ma rozpocząć się budowa kładki pieszo-rowerowej, która połączy brzegi Jeziora Ełckiego. Kładka o długości ponad 220 metrów będzie zawieszona 5 metrów nad lustrem wody, żeby mogły pod nią swobodnie przepływać łodzie.

Jak poinformował Urząd Miasta Ełku, rozpoczęcie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku, a jej zakończenie w 2020 roku. Łączny koszt przedsięwzięcia sięga około 11,5 miliona złotych.

Kładka ma połączyć oba brzegi jeziora na wysokości nowej plaży miejskiej na osiedlu Jeziorna. Będzie łączyła promenadę miejską z kolejnym jej planowanym odcinkiem, czyli ścieżką szutrową od miejscowości Chruściele wzdłuż Jeziora Ełckiego do ul. Zamkowej. Ma to umożliwić rowerzystom i pieszym wycieczki wokół jeziora i podnieść atrakcyjność turystyczną Ełku.

W ramach inwestycji powstaną także specjalne systemy bezpieczeństwa m.in. punkty kamerowe, punkty SOS oraz system informacji wizualnej. Na kładce przewidziano również miejsca widokowe i punkty edukacyjne dotyczące jeziora i przyrody Mazur. Inwestycja jest jednym z elementów projektu budżetu miasta na rok 2019, który ma być głosowany na sesji ełckiej rady miejskiej w najbliższy czwartek.

 

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, inwestycja, Kładka
„Dla wielu wchodzenie na lód to fajna zabawa”. Ratownicy apelują aby przy okazji zachować zdrowy rozsądek

Utrzymujące się od kilku dni minusowe temperatury i tafla lodu, która pojawiła się na jeziorach i innych akwenach wodnych nie gwarantują bezpieczeństwa. Straż pożarna przestrzega przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV