Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawodnik Kormorana ramię w ramię z mistrzami świata nad Balatonem

Krzysztof Pielowski z olsztyńskiego Kormorana. Fot. K. Ośko

Krzysztof Pielowski z Kormorana Olsztyn zajął 12. miejsce w pływackich mistrzostwach świata na wodach otwartych w wyścigu na pięć kilometrów na jeziorze Balaton.

Krzysztof Pielowski przyznaje, że warunki były bardzo dobre

00:00 / 00:00

Wyścig przebiegł po mojej myśli, na początku byłem daleko w stawce, ale potem nadrobiłem straty. Temperatura wody była odpowiednia, a wiatr dość silny, więc tworzyły się fale. Mimo to warunki oceniam jako dobre.

Mistrzem świata na dystansie 5 kilometrów został Francuz Marc-Antoine Olivier. Drugi był Włoch Mario Sanzullo, a trzeci Brytyjczyk Timothy Shuttleworth. Gospodarzem pływackich mistrzostw świata jest Budapeszt. Zmagania na otwartym akwenie odbywają się jednak na Balatonie. Do 22 lipca będzie się toczyła rywalizacja także w skokach do wody i pływaniu synchronicznym, a walka o medale na basenie 50-metrowym rozpocznie się dzień później. Kolejny wyścig Krzysztofa Pielowskiego w najbliższy wtorek – wtedy popłynie na 10 kilometrów.

Autor: PAP/K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kormoran Olsztyn, Krzysztof Pielowski
Kormoran przygotowuje się do zawodów

Pływacy Kormorana szykują się do sezonu startów. To niełatwy dla nich czas, bo latem mieli 4-tygodniową przerwę w treningach. Są wypoczęci psychicznie, ale muszą od nowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV