Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zbadaj swoją skórę i załóż internetowe konto pacjenta”. Dziś dzień otwarty w NFZ

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na dzień otwarty. Dziś jest okazja, żeby poza normalnymi godzinami urzędowania załatwić sprawy administracyjne. Będzie też można skorzystać z konsultacji lekarskiej.

Hasłem tegorocznego dnia otwartego w NFZ jest profilaktyka onkologiczna – czerniak. Wszystkie osoby, które przyjdą do sali konferencyjnej w siedzibie Funduszu przy ulicy Żołnierskiej zostaną przebadane dermatoskopem przez specjalistę dermatologa ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Chodzi o sprawdzenie znamion, czy nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. To szczególnie ważne przed latem, bo właśnie ekspozycja na słońce jest podstawowym czynnikiem ryzyka rozwoju czerniaka – mówi dyrektor oddziału Andrzej Zakrzewski.

00:00 / 00:00

Jak mówi rzeczniczka NFZ w Olsztynie Magdalena Mil każdy będzie mógł założyć internetowe konto pacjenta.

Podczas dnia otwartego NFZ można m.in. złożyć wniosek na leczenie uzdrowiskowe, zrealizować zlecenie na przedmioty ortopedyczne czy wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzień otwarty potrwa od godziny 9 do 14, a badania profilaktyczne prowadzone będą od 10 do 13.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, badanie, skóra, dzień otwarty
NFZ otrzyma dodatkowe 144 miliony złotych. „Uregulujemy wynagrodzenia m.in. fizjoterapeutów”

Fizjoterapeuci, rehabilitanci i diagności laboratoryjni dostaną podwyżki. Będą też wyższe wyceny świadczeń medycznych. Warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia dostanie dodatkowe pieniądze z ogólnopolskiej puli ponad 4,1...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV