Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbierali grzyby i zgubili się w lesie. Na pomoc przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim odnaleźli w przygranicznych lasach 86-letnią kobietę oraz 21-latka, którzy zgubili się zbierając grzyby.

W środę po południu funkcjonariusze otrzymali informację o zaginięciu w lesie starszej kobiety. Do akcji ruszyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Górowa Iławeckiego i Bezled, straż leśna, miejska oraz policja.

Po kilku godzinach poszukiwań 86-letnia grzybiarka odnalazła się około 5 km od wejścia do lasu. Kobieta była zdrowa, choć przemoknięta. Tego samego dnia w lesie zgubił się mieszkaniec gminy Lelkowo.

Młody mężczyzna błądził około pięć godzin, wreszcie zadzwonił pod numer alarmowy 112. Mundurowi odnaleźli 21-latka na ambonie myśliwskiej. Policja apeluje do grzybiarzy, by zwracali uwagę na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, straż graniczna, zaginięcie, grzyby
Jego niezawodny nos wielokrotnie doprowadził do wykrycia narkotyków. Pies Gaspar zakończył służbę w Straży Granicznej

Pies Gaspar zakończył 10-letnią służbę w placówce Straży Granicznej w Bezledach. Oficjalnie pożegnali go funkcjonariusze. Gaspar wspólnie z przewodnikiem chor. SG Rafałem Tkaczem pełnił służbę na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV