Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski: Mam nadzieję, że pozwolenie wodnoprawne rozwiązuje problem przekopu przez Mierzeję Wiślaną

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski

Zbigniew Babalski były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł PiS z Warmii i Mazur, gość Porannych pytań uważa, że decyzja Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie w Gdańsku o wydaniu pozwolenie wodnoprawnego na wykonanie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną powinno przyspieszyć inwestycję.

– Odetchnąłem z ulgą – powiedział Zbigniew Babalski i dodał:

Wydaje mi się, że to pozwolenie rozwiązuje cały problem z oponentami przekopu, czyli z ludźmi związanymi z Gdańskiem. Chociaż pewnie jeszcze będą próbowali się odwoływać.

Babalski zauważył, że budowa przekopu przez działania samorządu województwa pomorskiego i organizacji ekologicznych już jest opóźniona. Zgodnie z planem pierwsze jednostki powinny przepłynąć przez kanał w 2022 roku.

Gość Porannych pytań komentował także złożenie rezygnacji z funkcji Łowczego Krajowego przez Piotra Jenocha. Zaznaczył, że odstrzał dzików jako element walki z ASF trzeba było zacząć w momencie kiedy w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki choroby.

Gdyby takiego odstrzału dokonano w 2014 roku, czyli kiedy pojawiły się pierwsze przypadki ASF, to prawdopodobnie nie mielibyśmy dzisiaj żadnych problemów

– zwracał uwagę poseł PiS.

Piotr Jenoch będzie pełnił funkcję Łowczego Krajowego do 15 lutego. Nowego Łowczego Krajowego ma wybrać 16 lutego Krajowy Zjazd Delegatów PZŁ 16 lutego.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Zbigniewem Babalskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, Zbigniew Babalski, ASF, odstrzał dzików
Zbigniew Babalski o wydaniu pozwolenia na przekop Mierzei Wiślanej: robimy swoje, nie ulegamy presji naszych sąsiadów

"Robimy swoje" - tak decyzję o wydaniu pozwolenia wodnoprawnego na przekop Mierzei Wiślanej komentuje Zbigniew Babalski, warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Do sprawy odniósł się także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV