Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Brzoza oficjalnie nowym dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Fot. R. Lesiński

Reżyser i pedagog teatralny Zbigniew Brzoza nowym dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Dziś odebrał akt powołania na to stanowisko.

Nowy dyrektor podkreśla, że ma bogate plany repertuarowe, które będą sukcesywnie realizowane. Dziś nie ujawnia szczegółów, bowiem wszystko zależy od budżetu:

Chciałbym, aby pracowali tutaj reżyserzy, dla których realizm psychologiczny jest podstawowym językiem. Chciałbym także, żeby powstawało tutaj dużo przedstawień dotyczących współczesności, ale również nieodległej przeszłości tego regionu.

Zbigniew Brzoza odniósł się również do ciężkiej atmosfery, która panuje w Teatrze: – Wymaga to pewnych decyzji personalnych i na pewno nie będę się od nich uchylał.

Nowy szef olsztyńskiego teatru piastował funkcję dyrektora artystycznego w Warszawie oraz łódzkiego Teatru Studio oraz Teatru Nowego. Przez kilka sezonów realizował Festiwal Czterech Kultur w Łodzi. Jest autorem licznych sztuk, wystawianych także za granicą oraz przedstawień robionych dla Teatru Telewizji. Zbigniew Brzoza jest adiunktem w Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie wykłada na wydziale reżyserii.

Posłuchaj relacji Roberta Lesińskiego

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Znamy nowego dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego powołał nowego dyrektora Teatru Jaracza. Od 22 listopada placówką pokieruje Zbigniew Brzoza. Na ogłoszenie o konkursie w największej regionalnej instytucji teatralnej odpowiedziało 15...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV