Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Hofman: Przez 40 lat zmieniła się moja wrażliwość

Zbigniew Hofman. Fot. Łukasz Węglewski

Barbara Fedoniuk zaprasza do wysłuchania rozmowy ze Zbigniewem Hofmanem – współzałożycielem zespołu Babsztyl.

Zbigniew Hofman obchodzi jubileusz 40 lat pracy artystycznej. Z tej okazji zaprasza w piątek 11 grudnia o 19.00 na koncert w olsztyńskim CEiKu. Z grupą Babsztyl wystąpią Krzysztof Jaworski „Dżawor”, Asia Gołębiewska, Patryk Nakielski, Edward Cyfus, Czarek Makiewicz i inni. Wstęp wolny.

Babsztyl zadebiutował na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 roku. Występ na festiwalu w Opolu w 1985 roku przyniósł zespołowi ogólnopolską popularność, nie tylko wśród wielbicieli muzyki folkowej.

Z czasem zespół rozwijał się i zmieniał swą stylistykę od typowego folku – poprzez poezję śpiewaną i występy zbliżone do kabaretu – w kierunku muzyki country rockowej.

Grupa reaktywowała się po 10-letniej przerwie; znowu koncertuje i nagrywa w składzie wzbogaconym o muzyków olsztyńskich. W 2007 r. ukazała się płyta zespołu Hej, przyjaciele, zostańcie ze mną, a w 2010 r. Stoji łoset kele drogi – autorskie kompozycje zespołu do tradycyjnych tekstów w gwarze warmińskiej.

Jubileusz 40 lat pracy artystycznej Zbigniewa Hofmana zapraszamy na koncert w olsztyńskim CEiKu o 19 Grupa Babsztyl, Krzysztof Jaworski „Jaworę, Asia Gołębiewska, Patryk Nakielski, Edward Cyfus, Czarek Makiewicz

(łw/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w I kto to mówi, Barbara Fedoniuk
Jacek Cygan: scena to magiczne miejsce

Barbara Fedoniuk zaprasza do wysłuchania rozmowy z Jackiem Cyganem - autorem tekstów piosenek, poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych. Jacek Antoni Cygan -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV