Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Stosio: nie ma wątpliwości, że musimy przekopać Mierzeję Wiślaną

Są obawy, że Rosjanie nie przedłużą umowy o swobodnej żegludze po Zalewie Wiślanym. Negocjacje w tej sprawie mogą być trudne – uważa Zbigniew Stosio, sekretarz generalny Polskiego Związku Żeglarskiego, który był gościem Porannych Pytań Radia Olsztyn.

Dotychczasowa umowa, która obowiązywała od 2009 roku, wygaśnie 1 września. Sekretarz generalny Polskiego Związku Żeglarskiego przekonywał, że musimy lobbować w sprawie przekopania Mierzei Wiślanej. Prace miałyby się rozpocząć w 2019 roku i potrwać 3 lata. Mierzeja Wiślana miałaby zostać przekopana w miejscowości Nowy Świat niedaleko Krynicy Morskiej. Zbigniew Stasio uważa, że po przekopaniu Mierzei Wiślanej, na Zalewie wzrośnie żegluga nie tylko turystyczna, ale i towarowa.

W Radiu Olsztyn sekretarz generalny Polskiego Związku Żeglarskiego przyznał także, że szlak Wielkich Jezior Mazurskich to wciąż najbardziej prestiżowa trasa żeglarska w kraju. Zbigniew Stasio dodał, że konkurencją dla Wielkich Jezior, staje się powoli Pętla Żuławska. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Zbigniewem Stosio

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Zalew Wiślany
Tramwajem po Zalewie Wiślanym

Od dziś turystów między Krynicą Morską a Tolkmickiem wozi tramwaj wodny. Rejsy z portu na Mierzei Wiślanej, połączone ze zwiedzaniem nadzalewowych miasteczek, to propozycja na aktywne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV