Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Walczyk pozostanie rektorem PWSZ w Elblągu

Profesor Zbigniew Walczyk ponownie został wybrany rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu

Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu ponownie został profesor Zbigniew Walczyk. 

Już po raz czwarty kolegium elektorów powierzyło mu obowiązki rektora. Kadencja zakończy się w 2019 roku. Zbigniew Walczyk z elbląską uczelnią związany jest od początku jej istnienia. W 1998 roku został powołany przez ministra edukacji narodowej na rektora założyciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na jeden rok. Uczelnia powstała z połączenia m.in. kolegiów nauczycielskich i filii Politechniki Gdańskiej. Dziś Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest po rozbudowie, ma większą bazę, nowoczesne laboratoria. Wprowadza nowe kierunki, także te inżynierskie bliskie sercu jej założyciela.

– Studenci nie boją się już matematyki i wiedzą, że łatwiej znajdą pracę – tłumaczy Zbigniew Walczyk.

Profesor Zbigniew Walczyk ma 69 lat. Jego pracę docenił prezydent Elbląga wręczając rektorowi nagrodę przyznawaną zasłużonym dla miasta obywatelom. W ubiegłym roku rektor PWSZ został odznaczony przez marszałka województwa Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PWSZ, rektor, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Pracownicy socjalni wyposażeni w broń obronną

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu dba o bezpieczeństwo swoich pracowników, szczególnie tych, którzy często wyruszają w teren na interwencje. Pracownicy socjalni uczą się jak radzić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV