Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Ziejewski: Marszałka Senatu powinni wybrać wszyscy liderzy opozycji

Najpoważniejszym obecnie problemem rolników w województwie warmińsko-mazurskim jest ASF – uważa poseł-elekt Zbigniew Ziejewski. Do Sejmu wszedł z pierwszego miejsca listy ludowców w okręgu elbląskim.

Nowy parlamentarzysta PSL podkreślał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn, że w Sejmie chciałby pracować w komisji rolnictwa, która musi zajmować się rozwiązaniami dotyczącymi Afrykańskiego Pomoru Świń:

Rolnicy dostali pieniądze na bioasekurację, na specjalne ogrodzenia. Niestety firmy pobrały pieniądze, a ogrodzeń nie ma. Nikt potem rolnikom nie wypłaci pieniędzy. Prawo musi być stabilne i stanowcze.

Zbigniew Ziejewski  mówi, że ze względu na doświadczenie odnalazłby się także w komisji ds. samorządu terytorialnego. Na antenie Radia Olsztyn podkreślał, że był wieloletnim radnym powiatu nowomiejskiego oraz starostą tego powiatu.

Przyszły parlamentarzysta odniósł się także do wyboru nowego marszałka Senatu: „To musi być ustalone przez wszystkich liderów, trzech tenorów”. Jak twierdzi, nie może być tak, że o wyborze trzeciej osoby w państwie zdecyduje tylko Koalicja Obywatelska:

Są liderzy, jak np. pan Schetyna, pan Kamysz czy przedstawiciel SLD. Oni powinni się spotkać i przedyskutować, jak obronić demokrację. Jeżeli wszyscy liderzy ustalą, że marszałkiem Senatu ma być Bogdan Borusewicz, to nie ma problemu. Nie można jednak narzucać swojej woli, w demokracji trzeba dyskutować.

Przypomnijmy, że w nowym Senacie PiS będzie miało 48 mandatów, Koalicja Obywatelska 43, PSL trzy, a SLD dwa.  Natomiast gość Porannych Pytań Radia Olsztyn Zbigniew Ziejewski będzie nowym posłem na Sejm. Do izby niższej parlamentu wszedł z pierwszego miejsca elbląskiej listy PSL.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego ze Zbigniewem Ziejewskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, rolnictwo, senat, video, ASF, bioasekuracja, Zbigniew Ziejewski
Tegoroczne zbiory kukurydzy pod znakiem zapytania. Nieznani sprawcy niszczą maszyny rolnicze

Policja w Działdowie prowadzi śledztwo w sprawie celowego niszczenia rolnikom kombajnów. Nieznani sprawcy w różnych częściach kraju przywiązują do kolb kukurydzianych przedmioty, które uszkadzają maszyny podczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV