Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Ziejewski: W wyborach prezydenckich stawiamy tylko na Władysława Kosiniaka-Kamysza

Poseł PSL Zbigniew Ziejewski. Fot. Przemysław Getka

Do tej pory wszystkie decyzje, które zapadały na Nowogrodzkiej były skuteczne. Teraz Prawo i Sprawiedliwość prosi Banasia o dymisję – mówił w Porannych pytaniach poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Zbigniew Ziejewski.

Odejście z PSL Wioletty Śląskiej-Zyśk
Podanie o wystąpienie z Polskiego Stronnictwa Ludowego złożyła Wioletta Śląska-Zyśk. Była wicemarszałek i aktualna radna wojewódzka miała zostać dyrektorem Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Z informacji, jakie podał Urząd Marszałkowski wynika jednak, że mimo wygranej w konkursie nie zdecydowała się na objęcie tego stanowiska. Nieoficjalnie mówi się, że nie była usatysfakcjonowana fotelem dyrektora CEiK-u. Poseł Zbigniew Ziejewski podkreśla, że działacze PSL podejmą jeszcze próby zmiany decyzji Wioletty Śląskiej-Zyśk.

Zarząd Województwa jeszcze nie rozpatrzył wniosku o rezygnację. Uważamy, że Wioletta Śląska-Zyśk jest doskonałym samorządowcem, przygotowanym do pracy zarówno w Urzędzie Marszałkowskim, jak i innych instytucjach, które pracują na rzecz samorządu. Strata takiej osoby jest niepowetowana. 

Wioletta Śląska-Zyśk zapowiada, że będzie radną niezależną, ale nawet gdyby zmieniła barwy partyjne, nie zmieni to układu sił w sejmiku województwa.

Co dalej z Szefem NIK?
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego majątku szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, który jednak nie rezygnuje z zajmowanego stanowiska. Chodzi między innymi o nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych. Poseł Ziejewski jest zdziwiony, że służby nie wiedziały o tym odpowiednio wcześniej.

Nie wiem dlaczego PiS tak długo zwlekał z decyzją. Stanowisko prezesa NIK jest prestiżowe, otrzymuje się na nim bardzo wysokie pieniądze. Rezygnacje powoduje, że Pan Banaś idzie w niebyt. 

Od ubiegłego tygodnia dymisji od prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia domagają się prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Zamykanie wiejskich szkół
Podczas rozmowy poseł PSL zwrócił uwagę na problem zamykania wiejskich szkół, który został poruszony podczas spotkania z samorządowcami podczas spotkania w Olsztyńskim Parku Technologicznym. – W niektórych wsiach, gdzie jest 100 dzieci w szkole są one zamykane, bo nie starcza subwencji oświatowych – podkreślił Ziejewski.

Wybory prezydenckie w 2020 roku
Były starosta nowomiejski, pomimo pojawiających się informacji o innym kandydacie PSL w wyborach prezydenckich w 2020 roku, jest pewny, na kogo odda w nich swój głos. – Władysław Kosiniak-Kamysz to człowiek wykształcony, mający bardzo szerokie poparcie społeczne i my stawiamy tylko na Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Do wysłuchania rozmowy ze Zbigniewem Ziejewskim zaprasza Marek Lewiński

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Poranne Pytania, Polskie Stronnictwo Ludowe, Wioletta Śląska-Zyśk
Była wicemarszałek województwa opuszcza szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego

Była wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego rozstała się z PSL-em. Szeregi ludowców opuściła Wioletta Śląska-Zyśk – w latach 2014-2018 wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, a w obecnej kadencji samorządu radna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV