Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, edukacja konsumencka. Szkoły z Warmii i Mazur włączają się do programu „Trzymaj Formę”

Ilustracja do tekstu. Fot. Pixabay.com

Ponad 360 szkół z Warmii i Mazur włączyło się do ogólnopolskiego projektu „Trzymaj Formę”. Program od 13 lat koordynowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, a jego celem jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do zdrowego stylu życia.

Program składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy zbilansowanej diety. Druga – aktywności fizycznej zalecanej dzieciom i młodzieży, a trzecia – edukacji konsumenckiej, czyli przede wszystkim czytaniu ze zrozumieniem etykiet na produktach spożywczych – wyjaśnia Aleksandra Wasilewska z olsztyńskiego sanepidu.

00:00 / 00:00

W ramach programu szkoły organizują zajęcia pozalekcyjne, które mają zachęcić do zmiany stylu życia na zdrowszy nie tylko dzieci ale i ich opiekunów.

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, zdrowie, Trzymaj formę, aktywność fizyczna, Główny Inspektorat Sanitarny
Jak zapobiegać marnowaniu jedzenia? Bank Żywności przekonuje: musimy jak najszybciej nabierać dobrych nawyków

W całej Polsce marnuje się 9 milionów ton żywności rocznie – alarmują pracownicy Banku Żywności. W centrum Olsztyna uświadamiali młodzież i przechodniów. To pokłosie wczorajszego Światowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV