Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbiórka elektrośmieci w Elblągu

zbiórka elektrośmieci, fot. M. Stankiewicz

zbiórka elektrośmieci, fot. M. Stankiewicz

Elbląska Sieć Szkół Zielonej Flagi po raz kolejny zaprasza do udziału w obchodach Dnia Ziemi pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady”.

W środę rozpoczęła się trzydniowa zbiórka elektrośmieci w 15 placówkach zrzeszonych w ekologicznym związku. Akcje takie prowadzone są od kilku lat, cieszą się coraz większym powodzeniem. – Elblążanie nie wiedzą, co zrobić z niepotrzebnymi urządzeniami, więc takie akcje są bardzo potrzebne – powiedziała Radiu Olsztyn mieszkanka osiedla Zawada.

W pierwszym dniu odpady zbierała szkoła podstawowa nr 18, 16 i 19, IV LO oraz przedszkole przy ul. Wiejskiej. W czwartek i piątek na odpady czekać będzie pozostałych 10 partnerów zrzeszonych w Sieci Szkół Zielonej Flagi. Akcję poprzedziły specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży, w czasie których uczą się one tego co i jak można segregować oraz czemu służy recykling – wyjaśnia koordynatorka Elbląskiej Sieci Szkół Zielonej Flagi Dorota Życzkowska.

Pokazujemy na własnym przykładzie, że każdy może coś zrobić dla przyszłych pokoleń, po to , żebyśmy żyli w czystym środowisku. Wszystkie zgromadzone przez elblążan elektroodpady – lodówki, telewizory, komputery czy świetlówki odbiera bezpłatnie Zakład Utylizacji Odpadów. (Stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wykopano ludzkie szczątki

Zaskakujące znalezisko pod Ornetą w powiecie lidzbarskim. We wsi Zagony robotnicy, którzy kopali rów kanalizacyjny, odkryli szczątki co najmniej czterech osób. Niewykluczone, że kości pochodzą jeszcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV