Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zdecyduj, jak ma się zmienić Olsztyn!

Projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Fot. Piotr Świniarski

Dziś o północy mija termin składania wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczna, czwarta edycja różni się od poprzednich.

Jak wyjaśnia prezydent Olsztyna Piotr Grzymowiczpula finansowa na realizację przyszłorocznych projektów wynosi 3 miliony 730 tysięcy złotych. To o 200 tysięcy więcej w porównaniu do zeszłego roku.

Dla 23 osiedli zostanie przeznaczonych po 110 tysięcy złotych. Natomiast w tym roku nie ma projektu ogólnomiejskiego. Są za to cztery mniejsze – projekty zintegrowane, które mają służyć większej liczbie mieszkańców. Na każdy przypadnie po 300 tysięcy złotych.

Nowością jest też możliwość pisania projektów przez młodzież. Obywatelskiego. Młodzi ludzie w zeszłym roku zgłosili wiele ciekawych propozycji dotyczących rozwoju miasta. Dzieciaki, które są w gimnazjum, zaczynają się rozglądać i wiedzą, o co chodzi w życiu społecznym i chcą w nim uczestniczyć – tłumaczy Aneta Szpaderska – dyrektorka Biura Komunikacji i Dialogu

Aby wniosek został zatwierdzony, należało także złożyć listę z 10 podpisami mieszkańców Olsztyna, którzy popierają taką ideę. Głosować będzie można od 8 do 18 września. Natomiast po około dwóch tygodniach (30.09) poznamy wyniki.

(apod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obo
Olsztynianinie – wymyśl, złóż, zdecyduj

To ostatni tydzień na składanie wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. - Wnioski są zbierane od połowy maja, na projekty o wartości ponad trzy i pół miliona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV