Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie dwóch rowerzystek. Jedna z kobiet trafiła do szpitala z licznymi ranami

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu. Fot. fotolia.com.

 

29-letnia rowerzystka  doprowadziła do kraksy z inną cyklistką na ścieżce rowerowej w Olsztynie. Obie  zostały poważnie ranne.Do wypadku doszło we wtorek na ścieżce rowerowej w okolicy galerii handlowej przy ul. Sikorskiego.

29- latka jadąca  w kierunku centrum  zjechała na lewą stronę i zderzyła się z prawidłowo jadąca z naprzeciwka 23-latką.  W wyniku czołowego zderzenia pokrzywdzona ze złamanym palcem ręki  trafiła do szpitala,a winna wypadku została ranna w nogę.

Zdarzenie drogowe traktujemy jako wypadek drogowy, ponieważ uczestnicy zostali ranni a czas dochodzenia do zdrowia potrwa powyżej 7 dni. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku rowerowego sporządzili dokumentację procesową. Za nieumyślne naruszenie zasad w ruchu drogowym, w wyniku czego doszło do wypadku, sprawcy może grozić kara do 3 lat więzienia

– powiedział w środę Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policja przypomina, że na ścieżce rowerowej, tak jak na zwykłej drodze, obowiązuje ruch prawostronny, zakaz wyprzedzania, gdy z naprzeciwka nadjeżdża inny rowerzysta. Nawet na ścieżce rowerowej każdy manewr wyprzedzania albo skrętu powinien być sygnalizowany wcześniej, choćby poprzez uniesienie ręki.
Źródło: PAP
Autor: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, rower
Wypadek autokaru przewożącego młodzież z Giżycka. Do zdarzenia doszło na krajowej „ósemce”

Autokar przewożący młodzież z Giżycka zderzył się z ciężarówką na drodze krajowej S8 pod Ostrowią Mazowiecką. Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem. Jak poinformowała Marzena Laczkowska starszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV