Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ze Skry Bełchatów do Indykpolu AZS. Do olsztyńskiego zespołu dołączył nowy rozgrywający

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Młody rozgrywający, który zdobył Mistrzostwo Świata Kadetów oraz Superpuchar Polski dołączył do składu Indykpolu AZS Olsztyn. Roczny kontrakt podpisał Kamil Droszyński.

Kamil Droszyński urodził się 28 stycznia 1997 roku w Ciechocinku. Swoje pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w Chemiku Bydgoszcz, z którym zdobył Mistrzostwo Młodej Ligi (2012). W następnym sezonie rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W biało-czerwonych barwach Droszyński zdobył tytuł wicemistrza Europy Juniorów (2014), Mistrza Świata i Europy Kadetów (2015). Na obu turniejach został uznany za najlepszego rozgrywającego.

W 2016 roku Droszyński bronił barw belgijskiego Lindemans Aalst, z którym zdobył brązowy medal. Po roku wrócił do Polski, aby zadebiutować w PlusLidze w barwach Cerradu Czarnych Radom. Minione dwa sezony (2018-2020), spędził w PGE Skrze Bełchatów, gdzie razem z kolegami z zespołu zdobył Superpuchar Polski (2018).

Sezon 2020/2021 to czas na zmiany. Kamil Droszyński przez najbliższy rok będzie rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn.

Jest to klub, w którym mogę rozwijać swoje umiejętności, a zarazem z ogromnym potencjałem, który mam nadzieję, że pokażemy w nadchodzącym sezonie. Jest to także klub z ogromną tradycją, wspaniałymi kibicami, więc jest to najlepszy wybór, jaki mogłem podjąć. Negocjacje były bardzo konkretne, wszyscy wiedzieliśmy, czego chcemy. Szybko doszliśmy do porozumienia na wszystkich płaszczyznach. Chciałbym pokazać się w Olsztynie z jak najlepszej strony, dać radość kibicom i odwdzięczyć się klubowi za otrzymaną szansę.

– przyznał Kamil Droszyński.

Przed Droszyńskim do olsztyńskiego zespołu dołączyli: Przemysław Stępień, Jędrzej Gruszczyński, Damian Schulz, Ukrainiec Dmytro Teriomenko, Dawid Woch i Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas.

Jak informował klub, z dotychczasowego składu odeszli natomiast: Paweł Woicki, Jan Hadrava, Mateusz Mika, Paweł Pietraszko, Michał Żurek i Seyed Mohammad Mousavi.

 

Redakcja: K. Ośko za indykpolazs.pl / PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Paweł Woicki odszedł z Indykpolu AZS-u Olsztyn

Po pięciu sezonach gry w Olsztynie Paweł Woicki opuszcza szeregi Indykpolu AZS - poinformował w czwartek klub. 36-letni siatkarz powiedział, że uznał, iż potrzebna jest zmiana....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV